• Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Hutnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Energetyka zawodowa

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Górnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł celulozowo - papierniczy

Zwiększające wydajność powłoki kompozytowe ARC

Nowoczesna firma z branży górniczej potwierdziła kilkunastoletnią współpracę z firmą CHESTERTON International Polska w zakresie powłok kompozytowych ARC do odbudowy ubytków erozyjnych, napraw mechanicznych i zabezpieczenia powierzchni przeciw wycieraniu.

Stosowane produkty: ARC 855, ARC 858, ARC BX2, ARC MX2 „są idealne do odbudowy ubytków erozyjnych oraz wstępnego zabezpieczenia korpusów pomp głównego odwodnienia kopalni”. Jak pisze dalej w liście referencyjnym: „Zastosowanie tych kompozytów pozwala nam na wydłużenie czasookresu pracy oraz obniżenie kosztów utrzymania ruchu pomp”.

Firma poleca przedsiębiorstwo Chesterton International Polska Sp. z o.o. jako „godnego zaufania partnera w dziedzinie wykorzystania nowoczesnych technologii odbudowy i zabezpieczenia powierzchni metali oraz doradztwa technicznego w tej dziedzinie”.
Serdecznie dziękujemy za potwierdzenie wieloletniej współpracy w postaci przekazanego listu referencyjnego oraz zadowolenie z wdrożonych rozwiązań usprawniających Chesterton związanych z techniką uszczelnień.

Referencje dostępne na życzenie.

Polecamy wzmocnione syntetyczną ceramiką kompozyty polimerowe ARC nakładane na powierzchnie w celu ochrony przed erozją korozją oraz ścieraniem:

 • ARC 855
  Kompozyt dający gładką powierzchnię stosowany do ochrony powierzchni przed erozją, korozją i lekkim ścieraniem w urządzeniach transportujących media płynne. Nakładany wałkiem lub pędzlem. Dostępny w kolorze szarym i czarnym.
 • ARC 858
  Kompozyt z wypełnieniem ceramicznym stosowany w przypadkach występowania erozji, korozji i ataku substancji chemicznych. Ma konsystencję szpachlówki i dlatego stosuje się go do regeneracji ubytków erozyjnych. Zwykle nakłada się go szpachlą. Idealny do naprawy pomp, zaworów, urządzeń transportujących media płynne. Może być obrabiany narzędziami karbidowymi przed związaniem lub diamentowymi po stwardnieniu. Zwykle stosowany jako materiał wypełniający ubytki przed nałożeniem 855 lub innych kompozytów w stanie ciekłym.
 • ARC BX1 / BX2
  Kompozyt gruboziarnisty / drobnoziarnisty odporny na ścieranie z unikalnym wypełnieniem ceramicznym do stosowania w miejscach, gdzie występuje silne ścieranie powierzchni. Używany przy naprawach pomp, powierzchniach narażonych na ścieranie mechaniczne. Powłoka nakładana za pomocą szpachli lub plastikowego aplikatora.
 • ARC MX1 / MX2
  Kompozyt na bazie wypełniacza ceramicznego nowej generacji najbardziej odporny na ścieranie z całej rodziny kompozytów ARC . Zaprojektowany  specjalnie do wykładania powierzchni narażonych na ekstremalne ścieranie. Może być wykładany i obrabiany na mokro do wymaganych kształtów przy użyciu konwencjonalnych narzędzi. Idealny w miejsce dotychczasowego stosowania stopów metali, płytek ceramicznych lub wykładzin gumowych używanych do tradycyjnych napraw powierzchni. Doskonały do napraw pomp bagrowych, przy powierzchniach narażonych na ścieranie materiałem stałym itp.

Zapraszamy także na stronę: https://arcindustrialcoatings.chesterton.com/Pages/Home.aspx

 

Wróć

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług oraz do gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.