• Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Hutnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Energetyka zawodowa

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Górnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł celulozowo - papierniczy

Rozwiązania usprawniające Chesterton

Wiodący producent nowoczesnych materiałów budowlanych na świecie wdrożył przed kilkoma laty w jednym ze swoich zakładów produkcyjnych rozwiązanie uszczelniające Chesterton na podajnikach pyłowych pracujących w strefie Ex. Powodem wdrożenia były częste nieszczelności związane ze stosowaniem uszczelnień dostarczanych przez producenta urządzenia, pojawiające się nawet po tygodniu od wymiany.

Wdrożone rozwiązanie Chesterton składa się między innymi z odpowiednio dobranych profili uszczelnień wykonanych z materiału AWC860 o nadzwyczajnej odporności mechanicznej, oraz automatycznej smarownicy Lubri-Cup™ EM-X do stref Ex.Materiał AWC860 Cherry Polymer

 Materiał AWC860 Cherry Polymer dzięki swoim właściwościom mechanicznym jest najlepszym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających zastosowań w trudnych warunkach, wydłużając bezawaryjną pracę maszyn i urządzeń. AWC860 jest absolutnie bezkonkurencyjny wśród materiałów poliuretanowych. Rozwiązanie wyeliminowało powstawanie nieszczelności, pozwalając na pracę bez postojów i uniknięcie kosztów częstej wymiany uszczelnień. Dzięki rozwiązaniu Chesterton radykalnie usprawniono węzeł uszczelniający podajników pyłowych, wydłużając czas bezawaryjnej pracy z 1-2 tygodni do 2 lat.

Wdrożone rozwiązanie sprawdza się w bardzo trudnych warunkach, wpływając na wzrost niezawodności i ograniczanie kosztów operacyjnych zakładu

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wdrożonego rozwiązania? – Zapraszamy do kontaktu.

 

Referencja dostępna na życzenie.

 

Wróć

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług oraz do gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.