• Axius

  Chesterton Connect

  Prosty i niezawodny sposób monitorowania pomp i systemów uszczelniających w celu utrzymania bezawaryjności!

  Dowiedz się więcej

 • Axius

  Chesterton przedstawia nowe pojedyncze i podwójne uszczelnienie modułowe

  Zbudowane w oparciu o platformę AXIUS™ zapewnia maksymalną kontrolę i różnorodność konfiguracji

  Dowiedz się więcej

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Hutnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Energetyka zawodowa

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Górnictwo

 • Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

  Przemysł celulozowo - papierniczy

Nowe pojedyncze i podwójne uszczelnienia modułowe: 1810 i 2810

Obecnie dobór uszczelnienia mechanicznego nie stanowi problemu dla przedstawiciela dostawcy, producenta oraz osób, które w swojej praktyce zawodowej na co dzień takie uszczelnienia eksploatują. Natomiast jest to duże wyzwanie dla osób, które od czasu do czasu decydują się na zakup i zastosowanie uszczelnienia mechanicznego w swoich pompach. Od właściwego doboru uszczelnienia mechanicznego w dużym stopniu zależy jego żywotność oraz niezawodność. Trudność polega na tym, że obecnie na rynku dostępne są uszczelnienia mechaniczne pojedyncze, podwójne, do pracy w pompach na mediach zanieczyszczonych, łatwopalnych, gorących, wymagających urządzeń zewnętrznych typu zbiornik itp. Ilość dostępnych rozwiązań powoduje, że potencjalny użytkownik ma poważny problem, aby samodzielnie dobrać uszczelnienie do własnego zastosowania. Biorąc pod uwagę, że każdy producent stara się produkować uszczelnienia dla przemysłu chemicznego, energetyki zawodowej, hutnictwa , przemysłu petrochemicznego itd. – nie jest to zadanie łatwe. Bardzo często użytkownik korzysta z dostępnych katalogów, stron internetowych producenta oraz robi to na wyczucie. Z technicznego punktu widzenia nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż jest obarczone ryzykiem, że dobór będzie niewłaściwy i żywotność uszczelnienia nie będzie taka, jak tego oczekiwał użytkownik.

Modułowe uszczelnienie dla wielu zastosowań

W latach 80-tych firma Chesterton zmieniła rynek uszczelnień mechanicznych wprowadzając uszczelnienia łatwe w montażu, o długim okresie pracy oraz generujące małe koszty eksploatacji. Naszą pasją od 135 lat jest wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań z zakresu techniki uszczelnień spełniających oczekiwania współczesnego rynku. W listopadzie 2019 firma Chesterton wprowadziła na rynek nową serię uszczelnień mechanicznych pojedynczych i podwójnych oznaczonych jako 1810 i 2810. Wszystkie te uszczelnienia są produkowane w oparciu o jedną platformę konstrukcyjną o nazwie AXIUS™.

O przeznaczeniu oraz funkcjonalności uszczelnienia zarówno pojedynczego jak i podwójnego produkowanego w oparciu o tą technologię będzie decydował użytkownik. Cała konstrukcja uszczelnienia będzie składała się z modułów, które będą decydowały, czy uszczelnienie będzie pracowało na medium gorącym, na cieczach zanieczyszczonych, na cieczach łatwopalnych, a może na zwykłej wodzie. To użytkownik na etapie składania zamówienia wybierze te moduły, które wpłyną na ostateczne przeznaczenie uszczelnienia. Wymiary uszczelnień będą zgodne z normami ISO-3069C oraz ASME B73., B73,2 (normy określające wymiary dławnic obecnie produkowanych pomp przemysłowych). Można powiedzieć, że nowe uszczelnienia będą „skrojone na miarę” potrzeb użytkownika. To on będzie decydował jakiego uszczelnienia będzie potrzebował, a nie jakie uszczelnienie jest mu w stanie dostarczyć dostawca. Wdrożenie nowego rozwiązania pozwala na to, że wszystkie podzespoły uszczelnienia będą również dostępne jako części zamienne.

Oczywiście przy takiej dowolnej konfiguracji uszczelnienia powstaje pytanie jak jesteśmy w stanie zapamiętać po określonym czasie eksploatacji z jakich modułów uszczelnienie zostało złożone. Tutaj z pomocą przychodzi drugie nowe rozwiązanie firmy Chesterton, a mianowicie technologia „ViewIn™”. Każde dostarczone uszczelnienie w standardzie będzie miało zamontowany w dławiku transponder RFID, w którym będzie zakodowana pełna informacja o zastosowanych modułach, parametrach pracy uszczelnienia, wymiarach oraz nadanym numerze seryjnym. Odczyt informacji będzie możliwy bezprzewodowo przy pomocy dostarczonego przez Chesterton lub zakupionego na rynku standardowego czytnika RFID (Radio Frequency Identification Device). Podczas odczytu nie trzeba będzie zatrzymywać pracującej pompy.

Z czytnika wszystkie dane będą mogły być przeniesione za pomocą technologii Bluetooth do mobilnego urządzenia typu smartfon lub tablet czy też bezpośrednio na komputer.

Nawet jeżeli uszczelnienie będzie pracowało wiele lat i oznaczenia na obudowie uszczelnienia będą nieczytelne użytkownik zawsze będzie miał pełną wiedzę na temat zastosowanego uszczelnienia i parametrów jego pracy.

Nowa platforma konstrukcyjna firmy Chesterton „AXIUS™” pozwala na modułowy dobór uszczelnienia pojedynczego oraz podwójnego. Dzięki temu na bazie dostępnych modułów użytkownik może zamówić dowolne pojedyncze lub podwójne uszczelnienie o wymiarach od 25 do 120 mm pracujące przy ciśnieniu od próżni do 40 bar oraz w zakresie temperatur od -55 do 300°C. Wszystkie warianty dostępne w jednej standardowej konstrukcji zgodnej z normami ISO oraz ASME to znaczy każde dostarczone uszczelnienie będzie można zamontować bez przeróbek we wszystkich pompach zgodnych ze wspomnianymi normami. Zastosowana w standardzie technologia „VievIn™” pozwala na łatwe uzyskanie wszystkich informacji dotyczących zastosowanego uszczelnienia, m.in. konfiguracji materiałowej, numeru seryjnego oraz instrukcji montażu. Dane informacje można odczytać bezprzewodowo i przechowywać je na platformie internetowej lub w systemie z którego korzysta użytkownik.

Wróć

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług oraz do gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.